Jak zawiązać krawat?

Wielu mężczyzn często boryka się z problemem, jakim jest wiązanie krawata, zdarza się też, że to właśnie kobiety wyręczają mężczyzn w tym jakże męskim zadaniu. Dziś chciałbym przedstawić wam kilka propozycji na to jak zawiązać krawat, w prosty i szybki sposób. Jeśli wiązanie krawata zawsze sprawiało ci problem, to w dobie internetu, problem przestaje być problemem. Wystarczy wpisać w internecie hasło np. sposoby wiązania krawatów, nauka wiązania krawatów, itp.

Jak zawiązać krawat?

Najprostszym i najszybszym sposobem na związanie krawata jest tak zwany węzeł windsorski, aby zawiązać tym sposobem krawat, należy:

  1. Rozwiązany krawat przełożyć przez szyję i ustawić w taki sposób, aby cieńsza cześć krawata była na wysokości klatki piersiowej z lewej strony.
  2. Na cieńsza część przekładamy po skosie część szerszą, a następnie przekładamy ją pod spodem i przeplatamy od spodu przez powstałą pętle kierując tę część w tym samym kierunku co, przed przełożeniem.
  3. Następnie grubszą część ponownie przekładamy pod spodem, powstałego węzła i kładziemy ją na zewnątrz całej pętli.
  4. Grubszą część ponownie przekładamy pod spód pętli w taki sposób, aby koniec krawata znalazł się od środka pętli, by przełożyć go na zewnętrzną część. Po przełożeniu przez pętle zaciskamy powstały węzeł i reguluje y długość krawata.

Jak zawiązać krawat?Pamiętajmy o tym, że prawidłową długość krawata wyznacza nam, górna część klamry paska od spodni. W sytuacji, gdy okaże się, iż krawat jest za długi lub za krótki, powyżej wskazane kroki, należy powtórzyć do momentu, aż krawat zostanie związany na odpowiednią długość. Oprócz opisanego powyżej sposobu wiązania krawata, jest jeszcze wiele innych, aczkolwiek te pozostałe sposoby, możemy wypróbować wtedy, gdy opanujemy dobrze jeden styl.

Oczywiście innych sposobów można próbować na krawatach, których za często nie używamy, gdyż każdorazowe wiązanie i rozwiązywanie krawata wiąże się z wygnieceniem materiału i brakiem elegancji. Myślę że opisany przeze mnie sposób jest bardzo prosty i należy do poziomu trudności: łatwy. Każdy, kto choć raz w życiu borykał się z problemem wiązania krawata i wie, że dla osoby nie mającej zielonego pojęcia o wiązania krawata, nie jest to łatwe zadanie. Jednak warto się starać i ćwiczyć, bo przecież trening czyni mistrza. Oprócz graficzne-tekstowych opisów sposobów na wiązanie krawatów, w internecie są także umieszczane filmiki, ze sposobami na wiązanie krawatów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here