Jak wiązać krawat

Niezależnie od tego, czy jest to spotkanie biznesowe, czy towarzyskie, krawat to uzupełnienie eleganckiego stroju każdego mężczyzny. Odpowiednio dobrany dodaje prawdziwego charakteru i profesjonalizmu. Jednak nierzadko wiązanie krawata okazuje się przerastać możliwości wielu mężczyzn. W przypadku problemów, wielu panów prosi o pomoc swoje wybranki lub decyduje się na muchę.

Jak wiązać krawat, żeby dobrze wyglądać?

Wiązanie nie może być niedbałe. Powinno być eleganckie, pasować do kształtu twarzy i szerokości ramion. Najbardziej popularny jest węzeł windsorski. Gładki o trójkątnym kształcie. Świetnie sprawdza się przy okazji rozmów kwalifikacyjnych, prezentacji i spotkań towarzyskich. Ze względu na swoją szerokość i grubość, najlepiej wygląda przy mocno rozstawionym kołnierzyku. Mężczyźni z krótką szyją raczej powinni unikać tego rodzaju wiązania, ponieważ optycznie ją skraca. Najlepiej wygląda u osób z mocno zarysowanym podbródkiem i wąską twarzą. Chociaż może wydawać się to skomplikowanie, wiązanie krawata w taki sposób odbywa się bez większych trudności.

Jak wiązać krawatAby był symetryczny i kształtny należy nadać mu pożądany kształt zanim zostanie zaciągnięty. Węzeł prosty (four in hand), to najlepsza opcja dla mężczyzn, którzy dopiero uczą się sztuki poprawnego wiązania. Wystarczą cztery precyzyjne ruchy, żeby cieszyć się wspaniałym węzłem. Jest dobry na każdą okazję (może z wyjątkiem tych najbardziej formalnych). Pasuje do zwykłych kołnierzyków, a jego niepodważalną zaletą jest wyszczuplenie szyi. Odpowiednik węzła prostego, to węzeł Alberta. Różnica polega na wykonaniu dwóch obwodów zamiast jednego. To świetne rozwiązanie w przypadku zbyt długiego krawata. Pasuje do każdego typu urody i nie podkreśla żadnych mankamentów.

Najważniejszą rzeczą podczas uczenia się jak wiązać krawat jest cierpliwość

Potrzeba kilku prób, by poczuć się jak profesjonalista. Każdy mężczyzna ma swoje ulubione wiązanie, ale warto nauczyć się wszystkich trzech, aby uzyskać lepsze efekty i atrakcyjny wygląd przy różnych okazjach. Windsor powinien towarzyszyć panom w wyjątkowych momentach, a węzeł prosty najlepiej pasuje do codziennych sytuacji. Tak jak ze wszystkim – trening czyni mistrza, dlatego należy być wytrwałym i ćwiczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here