jak odmawiać różaniec

Jeśli odszedłeś z różnych przyczyn, od Boga, a teraz chcesz znowu się do niego zbliżyć, pewnie zastanawiasz się, co możesz zrobić i jak poczuć na nowo jego obecność w swoim życiu? Jest na to kilka sposobów.

Po pierwsze, bądź wdzięczny

Wdzięczność otwiera nasze oczy na wszystko, co Bóg robi dla nas. Pomaga nam zaufać Bogu, zamiast narzekać przed Nim na naszą sytuację.

Po drugie, ćwicz pokorę

Bycie człowiekiem pokornym oznacza rezygnację z samolubnych i próżnych pragnień, abyśmy mogli świadomie spełniać wolę Bożą. Sam Jezus uniżył się, chcąc być posłusznym Ojcu, mimo, że był Synem Bożym.

Po trzecie, studiuj Pismo Święte

Nie możemy stać się tacy, jak Chrystus, jeśli Go nie znamy. Jezus objawia się w Piśmie Świętym zarówno w Starym, jak i w Nowym Testamencie. Ale Biblia nie jest tylko księgą do nauki o Bogu. Biblia jest żywa i aktualna, a Bóg, kiedy ją czytamy, chce nas poprowadzić, wskazać nam prawdę, odpowiedzieć na naszą modlitwę i zmienić nasze myślenie.

Jak odmawiać różaniec?Po czwarte, służ innym

Jednym ze sposobów, w jaki możemy wzrastać w wierze, jest szukanie sposobów pomocy innym. Powinniśmy prosić Boga, aby pomógł nam widzieć ludzi tak, jak On ich widzi, jak widzi ich potrzeby, a następnie pomógł nam chętnie im służyć.

Po piąte, nadaj priorytet modlitwie – Jak odmawiać różaniec?

Jezus często się modlił, spędzał całe noce na modlitwie i modlił się głęboko przed i po ważnych wydarzeniach. Przed wezwaniem 12 apostołów – Jezus spędził noc na modlitwie. Zanim został aresztowany, osądzony i ukrzyżowany – także spędził czas na intensywnej modlitwie. Możemy więc odmawiać proste modlitwy, albo skupić się na tych dłuższych i zmuszających do kontemplacji. Nie zastanawiajmy się jednak, jak odmawiać różaniec, zróbmy to tak, jak umiemy i niech nasza modlitwa po prostu płynie z serca.

Po szóste, słuchaj Boga

Każdego dnia jesteśmy atakowani tysiącami słów, obrazów i koncepcji. Wiele z nich ignoruje Boga, kłóci się z Jego prawdą, lub wręcz wyśmiewa Go. Jeśli chcemy być jak Chrystus, Słowo Boże musi być dla nas głośniejsze niż cokolwiek innego, co słyszymy.

Po siódme, wyspowiadaj się i żałuj za grzechy

Spowiedź i pokuta pomagają nam wzrastać w podobieństwie do Chrystusa, ponieważ eliminują grzech i pozwalają nam zostać w głębokiej relacji z Bogiem. Spowiedź pomaga nam rozpoznać konkretne grzechy i słabości.

I w końcu, po ósme, kochaj innych ludzi

Kochanie innych pomaga nam stać się bardziej podobnymi do Chrystusa. Uczymy się w ten sposób im wybaczać i współczuć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here