jak obliczyć dni płodne

Wyliczanie dni płodnych to podstawowa metoda stosowana w naturalnej antykoncepcji. Często jest stosowana jako wsparcie dla innych metod, także dla chemicznej antykoncepcji, zwłaszcza w przypadku kobiet, które są zdeterminowane, by nie zajść w ciążę i bronią się przed tym wszelkimi dostępnymi metodami. Warto jednak pamiętać, że nawet kiedy ma się bardzo regularne cykle, wyliczanie dni płodnych nie zawsze jest dokładne. Zawsze bowiem może zdarzyć się coś, na przykład infekcja czy stres, w wyniku czego miesiączka przesunie się, a więc także termin owulacji ulegnie zmianie.

Nie wystarczy więc dowiedzieć się, jak obliczyć dni płodne i na przykład w tych dniach wystrzegać się zbliżeń, by zapewnić sobie brak niechcianej ciąży

Poza tym plemniki mogą przetrwać w dniach rodnych kobiety nawet kilka dni, a w dodatku nawet w dni niepłodne może zdarzyć się zapłodnienie – nie są to wcale dni, w których zapłodnienie jest wykluczone, a jedynie jego prawdopodobieństwo jest znacznie mniejsze. Metodę tę warto więc stosować jedynie jako dodatkową do innych stosowanych, a nie jedyną, choć nieraz można spotkać się z opinią, że jest inaczej, Co prawda wiele kobiet ma to szczęście, że nie zaszło w ciążę tylko dzięki obserwacji owulacji, ale nigdy nie można mieć pewności, że będzie się miało taką samą sytuację. Kiedy więc nie chce się ryzykować, lepiej będzie postawić na bardziej bezpieczne sposoby zapobiegania niechcianej ciąży, a jest ich wiele, każda kobieta może więc znaleźć najlepszą dla siebie.

A jak wyliczać dni płodne?

A jak wyliczać dni płodne?Występują one na kilka dni po miesiączce i ich wyliczanie, a raczej szacowanie, gdyż zawsze mogą zdarzyć się odstępstwa od reguły, bywa dla wielu kobiet kłopotliwe. Jest to problem między innymi dlatego, że by było to możliwe, trzeba stale monitorować swój cykl miesięczny, a dla wielu pań nawet pamiętanie o datach miesiączki jest kłopotliwe. Można jednak znacznie ułatwić sobie to zadanie, korzystając z elektronicznego kalendarzyka dostępnego na wielu portalach internetowych czy nawet ściągając na telefon specjalną aplikację. Zaznacza się w nich daty miesiączki i nie trzeba nic więcej robić, system sam wskazuje, kiedy szacunkowo mają miejsce dni płodne. Dzięki temu nie trzeba nawet dowiadywać się, jaki jest system wyliczania tych dni, tj. kiedy po miesiączce powinny one wystąpić. Jest to na pewno duże ułatwienie, ale trzeba pamiętać, że także te wyliczenia mogą nie być dokładne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here