hula hoop
fot. pexels.com

Hula-hoop kojarzy nam się wyłącznie z zabawką dla dzieci, które chętnie z niego korzystają. Obecnie również jest to bardzo popularny sprzęt do ćwiczeń dla osób dorosłych. Kręcenie plastikową obręczą, to nie tylko świetna zabawa, ale również bardzo skuteczne ćwiczenie! Sprawdź, dlaczego warto ćwiczyć z hula-hoop!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/hula-hoop-efekty-cwiczen/

Regularne ćwiczenia z hula-hoop

Hula-hoop to świetne akcesorium do ćwiczeń, które odchudzą nasz brzuch, a także ładnie wymodelują talię. Świetnie sprawdzi się w zestawie treningowym dla większości kobiet, które mają trudności z wyrzeźbieniem tych okolic swojego ciała.

Pierwsze efekty regularnych ćwiczeń z hula-hoop są widoczne już po pierwszych dwóch tygodniach rozpoczęcia treningów kręcenia tym plastikowym kołem.

Hula-hoop również poprawia postawę osoby ćwiczącej. Długie kręcenie obręczą wymaga wyprostowanej sylwetki, co znacznie poprawia postawę, a także wzmacnia kręgosłup i modeluje pośladki. Trening z hula-hoop możesz traktować również jako rozgrzewkę przed właściwym treningiem.

Ćwiczenia z hula-hoop

Trening jednorazowy z hula-hoop powinien trwać dłużej niż trzydzieści minut. Wówczas nasz organizm dopiero zaczyna spalać tkankę tłuszczową. Jedna sesja treningu z tym kołem potrafi spalić aż 200 kalorii, a pierwsze efekty z jego użytkowania będą widoczne już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia regularnych treningów z hula-hoop.

Chcąc zwiększyć swoją motywację do ćwiczeń, zanim zaczniesz regularnie kręcić hula-hoop, zmierz obwód swojej talii, a po dwóch tygodniach porównaj efekty. Obwód może się zmniejszyć aż o 2 centymetry!

Jak ćwiczyć?

Stań w małym rozkroku, lekko ugnij nogi w kolanach, a następnie napnij brzuch. Chwyć koło rękami w taki sposób, abyś je miała na wysokości pasa. Oprzyj obręcz o jeden bok i delikatnym ruchem rąk wpraw ją w ruch. Jednocześnie zacznij poruszać biodrami, starając się utrzymać koło na wysokości pasa. Z początku może spadać po kilku obrotach, ale nie przejmuj się! Praktyka czyni mistrza!

Przeczytaj też: http://www.lajfczat.pl/power-combo-na-czym-polega/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here