zarobki

Myślisz poważnie o pracy jako bankier? Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest pracować w banku? Dzisiaj przekonamy się jak wygląda taka praca. Dodatkowo sprawdzimy ile zarabia się na tym stanowisku. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-bankier/ 

Praca bankiera – jak wygląda?

Bankier jest to osoba, która posiada wiele szans rozwoju swojej kariery. Może on między innymi podjąć pracę w dowolnym banku na różnych stanowiskach. Może też specjalizować się w różnych specjalizacjach, w których obecnie jest cała masa. Mogą być na na przykład kredyty, operacje bezgotówkowe, czy praca jako kasjer bankowy, broker, finansista i tak dalej, i tak dalej.

Droga do kariery bankiera

Pierwsza odpowiedź, która pojawia nam się w głowie, kiedy ktoś myśli nad podjęciem pracy bankiera jest wybór studiów związanych z bankowością i finansami, a w późniejszym terminie podjęciem pracy w banku. Jest to najprostsze wyjście, jednak nie jedyne. Współczesny bankierem może zostać również osoba, która podjęła studia humanistyczne. Jest to wynikiem wymogów, które stawiane są pracownikom. W trakcie studiów ważne są praktyki, które możemy załatwić sobie na własną rękę lub przy pomocy uczelni. Bardzo często pomocą służą również instytucje nie państwowe, Które banki traktują jak partnerów biznesowych. Pracę jako bankowiec możemy znaleźć również w trakcie studiów, a niektórzy muszą czekać na nią, aż do ich zakończenia.

Jakie są zarobki bankiera?

Osoba, która pracuje na stanowisku bankiera zarabia około 4900 zł. Jest to o 200 zł więcej od przeciętnego wynagrodzenia w naszym kraju. Pracując na zasadach umowy o pracę jesteśmy w stanie zarobić 3543 zł netto. Jeżeli jednak zdecydujemy się na umowę zlecenie, to nasze zarobki będą wynosiły 3703 zł netto. Jeżeli aż pracodawca przyjmie nas na podstawie umowy o dzieło, wówczas zarobimy 4234 zł netto. Pracując na zasadach B2B, jesteśmy w stanie zarobić jako bankier 461 zł netto. 

Zobacz też: http://www.gminess.pl/praca-bankiera-jak-wyglada/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here