Szkolenia UDT

Szkolenia UDT cieszą się z roku na rok większym zainteresowaniem. Związane jest to z rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników z uprawnieniami na obsługę urządzeń transportu bliskiego. Kursy UDT nie wymagają dużej ilości czasu i nakładów finansowych, a mogą być dodatkiem dla magazynierów lub innych pracowników fizycznych. Stwarza to dla nich znalezienie dodatkowego zatrudnienia lub szybkiego zdobycia nowego stanowiska. Jak zatem skorzystać z oferty szkoleń?

Kursy UDT – do kogo skierowana jest oferta?

Pracodawca, który posiada hale produkcyjne, magazynowe, duże sklepy, które przyjmują towary dla klientów, musi mieć u siebie w miejscu pracy pracownika, który obsługuje urządzenia transportu bliskiego. Będą to wózki jezdniowe podnośnikowe, suwnice, żurawie, które są niezastąpione przy dużych budowach, dźwigi, układnice i inne. Szkolenia UDT, przeprowadzone pod nadzorem specjalistów, pozwolą zdobyć niezbędne umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną, którą kursant może wykorzystać z powodzeniem w swojej pracy zawodowej. 

Kursy na wózki widłowe – stacjonarnie lub online

Do najpopularniejszych kursów UDT zaliczyć możemy kurs na wózki widłowe. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe i brak przeciwwskazań zdrowotnych do obsługi układnic. Osoby, które będą uczestniczyć w szkoleniu zdobędą wiedzę na temat ogólnych wiadomości o urządzeniach transportu bliskiego, typach stosowanych wózków jezdniowych, czynności operatora, przenoszeniu ładunków oraz w części praktycznej nauczą się, jak obsługiwać wózki widłowe w codziennej pracy. Kurs na wózki widłowe trwa maksymalnie 2 dni i jest dostosowany do potrzeb i możliwości grupy. Kształcenie może odbywać się stacjonarnie lub zdalnie, z wyłączeniem zajęć praktycznych. 

Egzamin UDT na wózki widłowe – jak wygląda? 

Kursanci po zakończeniu szkolenia, zdają egzamin przed Komisją, która będzie weryfikowała ich wiedzę z części teoretycznej i praktycznej. Test składa się z 15 pytań, a warunkiem zaliczenia go jest uzyskanie 11 poprawnych odpowiedzi. 

Z kolei praktyczny egzamin wymaga od kursanta zaprezentowania jednej z czynności obsługi technicznej wózka widłowego, a następnie sprawdzenia umiejętności jazdy wózkiem, np. z przetransportowaniem ładunku z punktu A do punktu B. Po pozytywnym wyniku, kursant otrzymuje certyfikat z uprawnieniami, które mają charakter czasowy, a ich okres zależy od typu pojazdu i mogą wynosić 10 (II i III WJO) lub 5 lat (I WJO). 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here