Pieluchy dla dorosłych

Przy średniej i ciężkiej inkontynencji niezbędnym produktem mogą okazać się pieluchy dla dorosłych. Cena, jaką osiągają takie pieluchomajtki, jest jednak często sporą barierą dla osób, które nie mają wysokich zarobków lub nie otrzymują zasiłków w odpowiedniej wysokości. Jak zatem można w tej kwestii oszczędzić?

Większe opakowania i zamówienia

Jak kupować pieluchy dla dorosłych? Cena produktu jest często niższa wtedy, gdy dokonujemy zakupu ich większych opakowań lub realizujemy zamówienie na kilka miesięcy. Oszczędzamy wtedy nie tylko na kosztach transportu, ale możemy również liczyć na atrakcyjne zniżki. Już oszczędność rzędu kilku lub kilkunastu procent może być zbawienna dla domowego budżetu. Tym bardziej, że w przypadku używających pieluchomajtki, które nie podnoszą się już z łóżka, ponosi się bowiem często dodatkowe koszty. Zakup łóżka medycznego, akcesoriów, środków do codziennej higieny, leków – to wszystko sprawia, że każda zaoszczędzona złotówka jest ważna.

Pieluchy dla dorosłych – cena i darmowe próbki

Wielu producentów pieluch dla osób dorosłych pozwala na ich przetestowanie przed zakupem. Dzięki temu dostosujemy je do naszych potrzeb, nie tylko, jeśli chodzi o rozmiar, ale także oferowane przez nie funkcjonalności (jak np. możliwość zakładania także w pozycji leżącej). Opcja zamówienia darmowych próbek jest dostępna np. w przypadku popularnych na całym świecie pieluchomajtek TENA. Wystarczy tylko skorzystać z internetowego formularza. Wybiera się w nim interesujący nas produkt, określa, czy zamawiamy go dla siebie, czy też dla innej osoby, którą się opiekujemy oraz podaje nasze dane adresowe. Próbki pieluchomajtek wysyłane są w mniejszych opakowaniach niż te standardowe. Zwykle pozwalają więc na kilkudniowe testy. Powinny być one wystarczające do tego, by wybrać właściwy produkt w pełnowymiarowym opakowaniu.

Pieluchomajtki dla dorosłych – możliwości refundacji

Cena, jaką osiągają pieluchy dla dorosłych, może być wysoka. Dotyczy to szczególnie w przypadku produktów dla osób z ciężkim nietrzymaniem moczu. W określonych przypadkach można liczyć jednak na całkowitą lub częściową refundację ze strony NFZ. Zasady refundacji zostały wypunktowane w przepisach (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 29 maja 2017 r.).

Refundacja na pieluchomajtki przysługuje osobom, u których nietrzymanie moczu i/lub stolca występuje w związku z:

  • chorobą nowotworową i powikłaniami po chorobach nowotworowych,
  • neurogennymi i nieneurogennymi problemami z pęcherzem, w tym m.in. związanymi z upośledzeniem umysłowym, wadami rozwojowymi, zespołami otępiennymi, czy też stanami pourazowymi.

Maksymalna kwota refundacji od NFZ to w pierwszym przypadku 100%, ale nie więcej niż 77 złotych na miesiąc. W drugiej grupie problemów z inkontynencją jest to z kolei maksymalnie 70%, ale nie więcej niż 63 złote. W skali miesiąca, w zależności od odmiany pieluchomajtek, można odzyskać dużą część wydatków poniesionych na ich zakup. Należy przy tym pamiętać, że takiej refundacji nie można łączyć, dokonując zamówień na zapas. Trzeba wówczas każdego miesiąca złożyć zamówienie, by móc uzyskać refundację w odpowiedniej wysokości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here