Są sytuację, kiedy musimy do kogoś zadzwonić, nie chcemy jednak, aby ta osoba poznała nasz numer telefonu. Jest oczywiście na to rozwiązanie. Możemy sprawić, żeby nasz numer był niewidoczny dla odbierającego. Jak zastrzec numer telefonu?

Jak zastrzec numer?

Jak zastrzec numerNa telefonie z Androidem musimy wejść w „Ustawienia połączeń”, a następnie znaleźć opcję „Ustawienia dodatkowe”. Tam zobaczymy nagłówek „Identyfikacja rozmówcy” lub „ID rozmówcy” – jest to zależne od modelu telefonu, jaki posiadamy. Jeżeli już to znaleźliśmy, teraz wystarczy kliknąć i możemy ukryć widoczność naszego numeru.
A jak zastrzec numer, jeżeli jesteśmy posiadaczami iPhone’a? Należy wejść w ustawienia telefonu, a potem w opcję nazywającą się „Telefon”. Tam znajdziemy nagłówek „Pokazuj mój numer”. Wchodzimy w niego i możemy odznaczyć tę opcję. Od teraz nasz numer będzie niewidoczny.

System Windows Phone

Wspomnijmy też jak tej operacji dokonać, używając telefonu z systemem
Windows Phone. Otwieramy ustawienia telefonu, wyszukujemy pozycję „Aplikację” i w niej zakładkę „Telefon”. Wyświetli nam się lista różnych ustawień i pozycji, na której będziemy musieli znaleźć tę która nas interesuje, czyli: „Wyświetli identyfikację mojego numeru”. Teraz możemy opcję wyświetlania numeru spersonalizować zgodnie z naszymi preferencjami. Możemy ustawić, żeby nikt nie widział naszego numeru, ale możemy również wybrać opcję niecałkowitego ukrycia numeru. To znaczy dzwoniąc do kogoś z naszej listy kontaktowej, osoba ta będzie widziała, kto dzwoni. Ale już w przypadku, kiedy będziemy dzwonili na numer, którego nie mamy zapisanego w kontaktach, nasz numer będzie zastrzeżony.

Usługa CLIR

Warto jeszcze wspomnieć o bardzo ciekawej i przydatnej usłudze, jaką jest usługa CLIR. Z angielskiego: Calling Line Identification Restriction. Jest to opcja jednorazowego ukrycia numeru telefonu dzwoniącego. W takim razie jak zastrzec numer, korzystając z tej usługi? Nic prostszego. Wystarczy jedynie wykonać pewną czynność przed wykonaniem połączenia. Na ekranie wybierania numeru musimy wpisać #31#, a po tej sekwencji dopisać numer telefonu, na jaki chcemy zadzwonić z opcją ukrywania naszego numeru. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą mieć ciągle niewidocznego numeru i nie chcą również tracić czasu na wchodzenie w ustawienia telefonu i zmienianie ustawień, gdyż jest to trochę czasochłonne. Tutaj dopisujemy tylko odpowiednią frazę przed numerem i dzwonimy z numeru zastrzeżonego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here