jak usunąć konto na Instagramie?

W dobie internetu nie jesteśmy nawet w stanie zliczyć tego, jak wiele kont na różnego rodzaju portalach społecznościowych, stronach internetowych i innego typu aplikacjach mobilnych, posiadamy. Ci użytkownicy internetu, którzy spędzają w nim nieco więcej czasu w ciągu dnia często nie wyobrażają sobie sytuacji, w której nie zakładają przez dłuższy czas żadnego konta w żadnym serwisie.

Dziś, by móc w ogóle korzystać z serwisów internetowych, potrzebujemy założonego konta

To jest zazwyczaj jedyny lub jeden z najważniejszych warunków, które musimy spełnić, żeby móc korzystać z tego, co dana strona nam oferuje. W rezultacie okazuje się, że mamy założone mnóstwo różnych kont, o których istnieniu przypomina nam tylko spam w skrzynce mailowej. Często są to konta, które są nam na co dzień potrzebne i korzystamy z nich tylko wtedy, kiedy potrzebujemy coś konkretnego dzięki nim załatwić. Istnieją aplikacje internetowe, które potrafią wskazać nam, które z maili są spamem i przychodzą do nas tylko przez to, że na jakiejś stronie posiadamy swoje konto, które założyliśmy Dziś, by móc w ogóle korzystać z serwisów internetowych, potrzebujemy założonego kontadawno temu, bo stała za tym wielka potrzeba.

Czasem jednak sami, na własną rękę, postanawiamy rezygnować z kont, które posiadamy. Jedną z takich sytuacji jest zdanie sobie sprawy z tego, jak wiele czasu spędzamy w media społecznościowych na bezmyślnym scrollowaniu ich zawartości. Samo uświadomienie sobie tego, jak wiele godzin na tym tracimy, często powoduje u nas chęć usunięcia kont z popularnych serwisów społecznościowych. Część z nas postanawia zrezygnować ze wszystkiego, z czego dotychczas korzystało, a niektórzy postanawiają usunąć pojedyncze serwisy ze swojego życia.

Praktycznie w każdym przypadku usunięcie konta wygląda bardzo podobnie i zazwyczaj każdy, nawet początkujący użytkownik internetu, jest w stanie bez problemu wykonać kroki, które prowadzą do usunięcia konta na danym serwisie.

No dobrze, to jak usunąć konto na Instagramie?

Musimy jednak być świadomi tego, że usunięcie konta jest trwałe i już nie będziemy w stanie go odzyskać. Kiedy jesteśmy świadomi konsekwencji, jakie usunięcie konta za sobą niesie i jesteśmy pewni, że chcemy to zrobić, możemy przystąpić do działania.

Jedyne, co musimy zrobić, to dostać się do ustawień naszego konta. Zwykle jest to jedna z najbardziej widocznych opcji, na które się natkniemy. Kiedy już znajdziemy się w ustawieniach, musimy wyszukać opcję „Usuń konto” i po kliknięciu nasze konto faktycznie zostanie usunięte. To wszystko, co musieliśmy zrobić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here