Jak ściągać z YouTube?

W dzisiejszym świecie ciężko sobie wyobrazić życie bez internetu. Mówi się nawet, że jeśli „nie ma nas” w internecie, to nie istniejemy. Dziś jesteśmy w stanie znaleźć w internecie praktycznie każdego, dlatego właśnie internet jest najważniejszym środkiem komunikacji. Umożliwia nam porozumiewanie się z naszymi bliskimi i dzięki niemu możemy być w stałym kontakcie. Oprócz tych podstawowych rzeczy, do których wielu z nas zapewne używa internetu, mamy możliwość wykonywać wiele innych akcji.

Pliki wideo opanowały internet

Pliki wideo opanowały internetNiepodważalnie internet jest źródłem wielu ciekawych materiałów wideo. To właśnie on dostarcza nam na co dzień ogrom rozrywki i humoru. Czasem jest on ukryty pod postacią ciekawych i zabawny artykułów, które możemy znaleźć na różnego rodzaju stronach internetowych, a czasem humor ukryty jest w ciekawych materiałach wideo. Oczywiście, oprócz zabawnych filmów znajdziemy w internecie również mnóstwo wartościowych materiałów, które chcielibyśmy zachować na później. Pewnie większość z nas, kiedyś pomyślała, że dobrze byłoby móc zachować się jakiś ciekawy materiał wideo i wrócić do niego po czasie. Oczywiście możemy to zrobić za pośrednictwem naszego konta na YouTube, ale wiadomo jak to czasem bywa – niektóre rzeczy z internetu znikają. Nam jednak zależałoby na tym, by posiadać dany materiał na swoim dysku twardym i móc wrócić do niego po czasie i przypomnieć sobie emocje, jakie w nas wywoływał.

Jak ściągać z YouTube?

Oczywiście istnieje taka możliwość i odbywa się ona za pośrednictwem wtyczek (tak zwanych rozszerzeń), które możemy zainstalować do swojej przeglądarki. W zależności od tego z jakiej przeglądarki korzystamy, instalacja takiego dodatku będzie przebiegała w różny sposób, ale całość jest bardzo prosta do wykonania. Przede wszystkim musimy odszukać dodatek, który chcemy zainstalować. Wyszukiwarka dodatków będzie się znajdowała w odpowiednim miejscu w naszej przeglądarce. Naszym celem jest wejście tam, wyszukanie odpowiedniego dodatku, który umożliwi nam pobieranie filmów z yt i zainstalowanie go w naszej przeglądarce. Kiedy już to zrobimy prawdopodobnie będziemy musieli zrestartować przeglądarkę. Kiedy wejdziemy na YouTube, to pod aktualnie oglądanym filmem pojawi nam się dodatkowy przycisk, który umożliwi nam pobranie aktualnie oglądanego materiału wideo. Po kliknięciu w przycisk, będziemy mogli wybrać jakość filmu, w której chcemy go pobrać. Całość będzie trwała dosłownie chwilę i za moment będziemy już posiadali kopię filmu, który nas interesował, u siebie na dysku.

Ściąganie filmów bez użycia wtyczek

Ściąganie filmów bez użycia wtyczekJeśli nie chcesz, lub nie masz możliwości instalowania wtyczek do przeglądarki to zawsze możesz skorzystać ze stron internetowych, które oferują pobieranie filmów z YouTube bez konieczności instalowania jakichkolwiek rozszerzeń. Wystarczy jedynie podać adres do filmu a następnie wybrać w jakim formacie chcemy go pobrać. Mamy tu do wyboru wszystkie popularne formaty wyświetlania filmów takie jak AVI, MP4, MPG oraz inne. Czasami potrzebujemy jedynie pobrać ścieżkę dźwiękową z filmu. W takim przypadku mamy również możliwość wyboru formatu MP3 lub WAV. Po wybraniu odpowiedniego formatu klikamy przycisk KONWERTUJ lub POBIERZ i po kilku sekundach mamy możliwość ściągnięcia przygotowanego pliku na dysk komputera.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o pobieranie filmów z YouTube istnieje bardzo dużo możliwości. Mimo że oficjalnie funkcja ta nie jest u nas dostępna to bezproblemowo poradzimy sobie ze ściągnięciem każdego filmu. Czasami po prostu trzeba się będzie nieco bardziej przyłożyć, przeczesać internet lub zainstalować dodatkowe narzędzia. Jest to czasami nieco uciążliwe ale z uwagi na brak oficjalnego narzędzia wbudowanego w serwis YouTube internauci muszą sobie jakoś radzić. Miejmy nadzieję, że niedługo YouTube wprowadzi w Polsce możliwość bezproblemowego ściągnięcia dowolnego filmu z biblioteki na dysk twardy komputera. Z pewnością ułatwiło by to życie wielu internautom. Do rozstrzygnięcia pewnie pozostaje kwestia legalności takiego rozwiązania ale to już temat dla prawników specjalizujących się w tematyce prawa autorskiego i pokrewnych.

Alternatywa dla YouTube

YouTube nie jest oczywiście jedynym serwisem do udostępniania i oglądania plików wideo. Równie popularny jest serwis Vimeo powstały w 2004 roku. Jest on przeznaczony dla twórców – amatorów. Co ciekawe zabronione jest uploadowanie filmów przedstawiających rozgrywki w gry komputerowe, które na YouTube cieszą się sporą popularnością. Innym popularnym serwisem jest francuski Dailymotion, który powstał rok po Vimeo. Z mniej znanych można jeszcze wymienić Megavideo, Metacafe, Diretube lub Rutube.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here