Jak przytyć

Omawiając kwestie wagi człowieka musimy zwracać uwagę na czynniki które wpływają pozytywnie, lecz także negatywnie na nasz organizm. Coraz więcej osób interesuje się takimi zagadnieniami jak przytyć szybko i skutecznie, zrobić masę zdrowo bez wspomagaczy, wykorzystując specjalne diety bogate w odpowiednie składniki. Jednak zdecydowana większość pragnie tej odwrotnej strony, czyli szuka informacji jak bardzo szybko można spaść z wagi, aby wyglądać korzystniej, poczuć się lepiej, zdrowo żyć. Obydwa tematy są bardzo istotne w medycynie, ale także są bardzo ważne dla naszego zdrowia. W obecnych czasach możemy znaleźć bardzo dużo informacji, na temat szybkiego przybrania na wadze czy też szybkiej utraty wagi.

Jak przytyć?

Jak przytyćMając na uwadze własne zdrowie trzeba być bardzo ostrożnym w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji oraz zastosowaniu proponowanych diet, przepisów itp. Dotyczy to szczególnie osób młodych, gdyż jest to grupa ludzi która najczęściej szuka takich haseł czy to na stronach internetowych, czy też forach oraz portalach społecznościowych.
Owszem nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, iż osoby które polecają nam swoje metody, bardzo często nie mają żadnej praktycznej wiedzy na dany temat. Oferując nam sposób na przytycie bądź utratę wagi, nie zawsze mają na celu nam pomóc, gdyż w zdecydowanej części chcą na nas zarobić.

Dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji związanej z przybraniem na wadze powinniśmy się bardzo poważnie zastanowić, przemyśleć czy jest to dla nas dobre, czy nam to nie zaszkodzi. Winniśmy przede wszystkim skonsultować się ze specjalistą lekarzem, który wskaże odpowiednie kroki aby przytyć czy spaść z wagi, ale bez jakichkolwiek powikłań i ubocznych skutków. Należy pamiętać, iż zdrowie mamy tylko jedno i ono zawsze powinno być na pierwszym miejscu w naszym życiu.

Na pewno nieraz spotykacie się z różnymi firmami, które oferują magiczne produkty, które rzekomo mają nam zapewnić szybką zmianę, której potrzebujemy.
Oczywiście produkty posiadają zarówno dobre jak i złe opinie innych, który już je zastosowali. Warto zagłębić się w tej kwestii i dokładnie sprawdzić pochodzenie takiego produktu, certyfikaty oraz poczytać opinie z różnych źródeł. Nie mam tutaj na celu zniechęcać nikogo do korzystania z takich usług,
lecz uważam iż zawsze warto sprawdzić dokładnie co i jak zanim się to zastosuje, aby później nie żałować swojej decyzji.

Przybranie na wadze

Przybranie na wadze nie zawsze wiąże się z dietą, ma też inne podłoże, którym bardzo często są geny przekazywane przy narodzinach dziecka, a także przemiana materii, gdyż każdy z nas ma inną. Często też można spotkać ludzi którzy nie są zadowoleni ze swojej wagi, chcieliby ważyć więcej bądź mniej, ale niestety to nie jest takie proste jakby się mogło wszystkim wydawać. Niejednokrotnie nasze starania aby przytyć czy też schudnąć spełzają na niczym, ponieważ w tym temacie liczy się bardzo silna wola a także samozaparcie, sumienność oraz umiejętność bycia asertywnym w różnych sytuacjach jakie nas spotykają w życiu.

W kwestii przytycia dodatkowych kilogramów, dużą rolę odgrywa charakter człowieka, osobowość.Jednym z takich przykładów są ludzie, którzy są nadpobudliwi, zestresowani, gdyż oni mają bardzo poważny problem aby przybrać na wadze choćby kilka kilogramów.
Od dawna wiadomo, iż stres nie jest sprzymierzeńcem osób, które pragną ważyć więcej, gdyż wpływa on na nasz organizm negatywnie, hamując apetyt co oczywiście wiąże się z brakiem możliwości szybkiego przytycia.

Natomiast stres może, ale też nie musi wpływać pozytywnie na ludzi którym zależy utracić parę zbędnych kilo. Tak czy owak nie zawsze jest nam dane to czego pragniemy, czego byśmy chcieli, czasem winniśmy wybrać zdrowie i pozostać przy takiej wadze jaką mamy, oczywiście o ile nie jest to już spora nadwaga gdyż to jest odrębny temat.
Osoby które szukają odpowiedzi na pytanie jak przytyć, winne przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest im to potrzebne, konieczne w ich życiu.

Należy uważać

Niestety przytycie nie zawsze kończy się na kilku kilogramach, zdarzają się sytuacje gdy małe przybranie na wadze wyglądające z pozoru na nic wielkiego, kończy się nadwagą, którą później ciężko zniweczyć.

Jak przytyćJedząc więcej czy chcemy czy nie chcemy rozszerzamy swój żołądek, tym samym powodując iż nasz organizm domaga się więcej i więcej, dlatego naprawdę musimy uważać w tej kwestii, aby sobie pomóc a nie zaszkodzić.
Tak samo działa to w odwrotną stronę, mam tutaj na myśli ludzi którzy bardzo pragną zrzucić dodatkowe kilogramy, owszem to nic złego jeśli faktycznie kończy się to na tylko kilku małych kilo.

Gorzej natomiast jeśli zbyt duże odchudzanie przerodzi się w anemię bądź co gorsza anoreksję, gdyż jest to poważna choroba i w tej sytuacji nie ma mowy o żartach. Podsumowując zanim wybierzemy czy chcemy schudnąć czy też przytyć, poważnie się zastanówmy.
Zdrowie i życie jest tylko jedno.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here