karma dla psa senior

Wielu opiekunów na pewno zastanawia się, czy warto zmieniać pokarm swojego pupila na karmę dla psa seniora i kiedy powinno się to zrobić. Wszystko zależy od rasy, wielkości, a nawet usposobienia naszego znaczenia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy i jak przestawić swojego psa na żywienie przeznaczone dla seniorów.

Kiedy pies staje się seniorem?

Niejedna osoba ma problem z odpowiedzią na to pytanie. U psów tak jak u ludzi czasem niełatwo jest określić wiek. Jedni cieszą się nienagannym zdrowiem, kondycją i energią przez niemalże całe życie, a inni zaczynają starzeć się dość szybko, co jest zależne głównie od genów i stylu życia. Kolejnym problemem w przypadku psów jest średnia długość życia. Jak dobrze wiemy, malutki maltańczyk jest w stanie dożyć nawet 20 lat, podczas gdy olbrzym taki jak Cane Corso może mieć problem z dobiciem do 10. Jak więc określić, kiedy zwierzak staje się seniorem? W przypadku wszystkich psów będzie to wiek 8-10 lat. Okres szczenięcy i dorosły trwa tyle samo u wszystkich, natomiast małe rasy mogą cieszyć się dłuższą emeryturą. To też wiek, w którym karma dla psa senior będzie odpowiednia. Pamiętaj jednak, by przed jej podaniem wykonać kontrolne badania krwi u weterynarza. Może okazać się, że Twój pupil ma jakieś problemy zdrowotne, w związku z czym niezbędne będzie przejście na specjalistyczną dietę weterynaryjną.

Dlaczego karma dla psa seniora jest lepszym wyborem?

Pewnie zastanawiasz się, jaka jest różnica między standardową a specjalną karmą dla psiego seniora. Jest kilka bardzo ważnych różnic.

  • Mniejsza kaloryczność pozwala na zachowanie odpowiedniej masy ciała. Z upływem lat pies staje się mniej aktywny i spala mniej kalorii, więc nie potrzebuje już wysokoenergetycznego żywienia.
  • Zwiększona ilość witamin gwarantuje prawidłową pracę większości narządów. Układ pokarmowy starszych osobników często nie wchłania składników odżywczych tak efektywnie, jak u młodszych piesków.
  • Lekkostrawne białko jest tak samo wartościowe, jak inne, a nie powoduje problemów gastrycznych.
  • Składniki wzmacniające stawy są niezwykle ważnym składnikiem, ponieważ większość staruszków ma problemy ze zwyrodnieniami stawów.
  • Karma dla psa seniora ma bardziej atrakcyjną konsystencję. Jest miękka, więc poradzi sobie z nią nawet osobnik całkowicie pozbawiony uzębienia.

Podsumowując, jest to tak samo wartościowy pokarm, jak ten przygotowany dla dorosłych osobników, ale przy okazji bierze pod uwagę specjalne potrzeby psich seniorów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here