3 przewagi sofy nad łóżkiem

0
1386

Nadszedł czas, by umeblować mieszkanie. Kuchnia, łazienka już zaaranżowane, nadszedł czas na jedno z bardziej newralgicznych pomieszczeń – sypialnię. W tym momencie pojawia się dylemat: na jaki mebel do spania postawić? Tradycyjne łóżko, a może sofę? Co sprawdzi się lepiej? Pomożemy Wam dokonać słusznego wyboru.

Jeszcze kilka lat temu sypialnia kojarzyła się wyłącznie z dużym łóżkiem, na którego stelażu spoczywał pokaźnych rozmiarów materac. Miało to swój urok. Sprawiało, że nikt nie miał wątpliwości co do przeznaczenia sypialni i umieszczonego w niej łóżka. Z czasem tradycyjne łoża zaczęto zastępować sofami.

Sofy – praktyczne i piękne zarazem

O ile wygody tradycyjnych łóżek nikt nie kwestionuje, to często pojawiają się wątpliwości co do prezencji tego mebla. Jeśli nie dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem z przeznaczeniem na sypialnię, ustawianie tradycyjnego łóżka będzie równoznaczne z “zagraceniem” przestrzeni. A przecież tego chcemy uniknąć, urządzając mieszkanie.

Na szczęście pojawiła się ona. Piękna i zarazem praktyczna. Sofa, bo niej mowa, podbiła nasze serca, stając się godnym następcą tradycyjnego łóżka. Sofy z funkcją spania za dnia służą do relaksu. Stanowią wygodne siedzisko umieszczane w pobliżu telewizora. Wieczorem zmieniają się w miejsce do spania.

Sofy idealne do małych pomieszczeń

Po pierwsze piękne, po drugie praktyczne, po trzecie idealne do małych pomieszczeń. Takie właśnie są sofy. Jeśli nie dysponujesz wystarczającą przestrzenią, zrezygnuj z nieporęcznego łóżka i zastąp je sofą. Decydując się na jej zakup, zyskujesz mebel 2 w 1. Taki, który posłuży Ci nie tylko nocą, ale także za dnia.

Łóżka z reguły mają określoną liczbę dostępnych wersji kolorystycznych. Gama kolorów w przypadku sof jest znacznie bardziej imponująca. Stąd to naprawdę godne uwagi, piękne meble. Sprawdź sam w sklepie Meble.pl. Sofy okazują się równie funkcjonalne co tradycyjne łóżka, a zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Sprawdzają w sypialni oraz w salonie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here